Vysoušení staveb, novostaveb

Vysušíme novostavbu nebo rekonstruovaný objekt, abyste mohli bez nucených odstávek pokračovat ve stavebních pracích.

  • Díky naší odborné metodě vysoušení výrazně zkrátíte dobu potřebnou pro vysychání stavby.
  • Garantujeme vám vysoušení v co nejkratších časech s těmi nejvýkonnějšími odvlhčovači.

Postup vysoušení staveb

  1. Kontaktujte nás a náš technik navštíví v co nejkratší době vaší stavbu. Na základě potřebného měření vlhkosti stavebních materiálů a posouzení situace, vám zdarma a obratem vypracujeme nezávaznou cenovou nabídku i s odhadem potřebné doby vysoušení.
  2. Do 24 hodin nainstalujeme odvlhčovače a zahájíme vysoušení.
  3. Vysoušení objektu budeme pravidelně kontrolovat.

Popis problému – o co jde

U novostaveb nebo při rekonstrukcích často vznikají problémy s vlhkostí a z nich plynoucí vynucené technologické přestávky. Během mokrých stavebních procesů (anhydritové nebo betonové podlahy) nasají především svislé nosné konstrukce obrovské množství vody. Odstraňování vlhkosti hrubé stavby je základním předpokladem pro provádění navazujících prací (zdění, betonáž, omítky, nátěry, podlahy, malířské práce apod.).

Příčiny vzniku problému – jak problém vzniká?

Po vylití anhydritových nebo betonových podlah, které obsahují velké množství vody, nelze přirozenou cestou vysychání urychlit. Vysychání podlah může trvat až dva měsíce, to ovlivňuje další postup stavebních prací (pokládka dřevěných podlah, sádrokartonových podhledů a příček, malování atd.). Vlhkost z mokrých stavebních procesů brání tak v pokračování všech stavebních prací v novostavbě nebo v rekonstruovaných prostorách.

Potenciální nebezpečí a následky zanedbání situace

Odvlhčování při použití vytápění a větrání je velice nákladným plýtváním energie. Technicky, fyzikálně a z hlediska hospodárnosti jedinou správnou metodou je kondenzační nebo adsorpční odvlhčování s uzavřeným okruhem vzduchu (uzavřená okna, dveře). Kondenzační stavební odvlhčovače spotřebují pouze 25 % energie potřebné při metodě vytápění a větrání.

Prevence a náprava

Naše stavební odvlhčovače jsou ideálním a spolehlivým řešením, jak se vyrovnat s nepříznivými klimatickými podmínkami po celý rok. Odvlhčovač vám zajistí přirozené zrání materiálu a zaručí vám dokončit stavbu vždy včas a v řádném termínu. Použitím odvlhčovačů dosáhneme rychlého a stejnoměrného vysušení stavby, což je předpokladem pro plynulé pokračování a ukončování jednotlivých stavebních profesí. Stavební odvlhčovače disponují vysokým výkonem (odvlhčují prostor až do 650 m³) a jsou konstruovány pro nepřetržitý provoz.

Kondenzační odvlhčovače jsou energeticky velmi úsporné. Pracují na principu tepelného čerpadla s vícestupňovým zpětným získáváním tepla. Takto získaná tepelná energie (až 3,5 násobek elektrického příkonu) slouží k vytápění prostor.

Problémy v této kategorii

Potřebuji pomoc

Chcete se vlhkosti zbavit rychle a efektivně? Zavolejte nám nebo napište. Rádi Vám poradíme a navrhneme řešení založené na vysoušení a odvlhčování profesionálními přístroji.

Infolinka +420 604 741 737

Doporučené odvlhčovače k pronájmu

Uvedené ceny jsou bez DPH.

Uvedené výkony platí při 30° / 80% r.v.

Aerial AD 420/430 Odvlhčovač Aerial AD 430 30,5 litrů / 24 h 170 Kč 150 Kč 130 Kč
Odvlhčovač Aerial AD 550 Odvlhčovač Aerial AD 550 78,0 litrů / 24 h 245 Kč 230 Kč 215 Kč
Odvlhčovač Aerial AD 650 54,0 litrů / 24 h 250 Kč 235 Kč 220 Kč
Odvlhčovač Aerial AD 750 55,0 litrů / 24 h 250 Kč 235 Kč 220 Kč
Sestava: AB 1000 + CR 200 660 Kč 625 Kč 585 Kč
Sestava: AB 200E + CR 200 645 Kč 605 Kč 565 Kč
    Cena za pronájem
Typ Výkon do 14 dnů 15 – 21 dnů nad 21 dnů

Doporučené odvlhčovače ke koupi

Momentálně nejsou v nabídce prodeje odvlhčovače, které by řešili tento problém.


Warning: Division by zero in /data/web/virtuals/52555/virtual/www/wp-includes/comment-template.php on line 1420