Správná vlhkost pro vinné sklepy

Neřešená vlhkost ve sklepních prostorách nás umí pěkně potrápit. Neváhejte si od nás koupit nebo pronajmout elektrický odvlhčovač, může to prospět jak vínu, tak celé stavbě sklepa i všem předmětům a materiálům, které se v prostorách nacházejí.

Popis problému – o co jde

Ideální ,,sklepní teploty“ není snadné dosáhnout. To platí i o ,,ideální vlhkosti“. Nadměrná vlhkost způsobuje trápení s plísní, nedostatečná vlhkost přináší žal nad úbytkem v lahvích.
Příčiny vzniku problému – jak problém vzniká?

Vlhko proniká zdivem a výsledkem je nadměrná vlhkost až na úrovni 90 až 100 %. Existují dvě míry vlhkosti: absolutní a relativní. Absolutní vlhkost je zjednodušeně množství vodní páry ve vzduchu a bývá obvykle vyjadřováno v gramech na metr krychlový. Relativní vlhkost je množství páry ve vzduchu, vyjádřené jako procento maximálního objemu vodní páry, kterou je vzduch schopen pojmout za dané teploty. Když teplota ve sklepě stoupá, vlhkostní kapacita vzduchu dramaticky narůstá. Čím je vzduch teplejší, tím více vláhy udrží.

Potenciální nebezpečí a následky zanedbání situace

Nadměrná vysoká relativní vlhkost vede nevyhnutelně ke vzniku plísní. Zátky, etikety, papírové povrchy, dřevěné police ve vašem vinném sklípku- to vše se stává potravou plísně. Jakmile se jednou plíseň ve sklepě objeví, je mimořádně těžké ji vyhubit. Nečekejte, až ,,plísňová epidemie“ prozradí, že relativní vlhkost je příliš vysoká. Relativní vlhkost ve vašem sklepě může i postupně klesnout až na nějakých 60 %. Za tak nízké okolní vlhkosti se z lahví začne víno odpařovat zátkami. Odpařené víno bude nahrazováno vzduchem bohatým na kyslík, což při určitém množství Vaše víno zničí.

Prevence a náprava

Naše odvlhčovače jsou ideálním a spolehlivým řešením, jak se vyrovnat s nepříznivými klimatickými podmínkami po celý rok. Stačí nám zavolat a my se o odstranění Vaší nežádoucí vlhkosti odborně postaráme a tím zamezíme dalším škodám na Vašem majetku. Odvlhčovače pracují na bezúdržbovém principu a jejich obsluha je snadná a nenáročná. Zařízení při vlastním chodu vyžaduje pouze vyprazdňování kondenzační nádržky s vodou. Tam, kde je to možné, svod kondenzátu můžete pohodlně svést hadičkou přímo do odpadu. Podle potřeby je třeba obstarat výměnu filtru

Potřebuji pomoc

Chcete se vlhkosti zbavit rychle a efektivně? Zavolejte nám nebo napište. Rádi Vám poradíme a navrhneme řešení založené na vysoušení a odvlhčování profesionálními přístroji.

Infolinka +420 604 741 737

Doporučené odvlhčovače k pronájmu

Uvedené ceny jsou bez DPH.

Uvedené výkony platí při 30° / 80% r.v.

Aerial AD 420/430 Odvlhčovač Aerial AD 430 30,5 litrů / 24 h 170 Kč 150 Kč 130 Kč
Odvlhčovač Aerial AD 650 54,0 litrů / 24 h 250 Kč 235 Kč 220 Kč
Odvlhčovač Aerial AD 750 55,0 litrů / 24 h 250 Kč 235 Kč 220 Kč
    Cena za pronájem
Typ Výkon do 14 dnů 15 – 21 dnů nad 21 dnů

Doporučené odvlhčovače ke koupi

Momentálně nejsou v nabídce prodeje odvlhčovače, které by řešili tento problém.


Warning: Division by zero in /data/web/virtuals/52555/virtual/www/wp-includes/comment-template.php on line 1420