Odvlhčovače pro domácnosti

Jestliže vás trápí v domácnosti vlhký vzduch a následné plísně z něho tvořené, pak jsme tu pro vás. Odvlhčovače pro domácnosti udržují vlhkost na příjemné, konstantní úrovni a slouží efektivně ke snižování vlhkosti vzduchu. Je vhodný pro použití v obytných místnostech, během vaření, koupaní nebo sušení prádla, ale i během malování a rekonstrukcí.

Popis problému – o co jde

Ideální vlhkost vzduchu v domácím prostředí se pohybuje okolo 50 % relativní vlhkosti. Je-li vlhkost vyšší už z různých důvodů, je kondenzační vysoušení nejlevnější a nejrychlejší řešení. Vliv okolních podmínek na kvalitu životního prostředí a zdraví člověka dnes nutně vyžaduje systematické vylepšování mikroklimatických podmínek. To je zvláště důležité pro vaše osobní soukromí.

S bytovým odvlhčovačem vás přestanou trápit orosená okna v zimní zahradě nebo bazénu. Vlhké ručníky a předložky v koupelně, nepříjemné vlhké prostředí v dílně.

Odvlhčovače pro domácnosti mají nesporné výhody. Jsou snadno přemístitelné po celé domácnosti. Na obsluhu nekladou žádné nároky. Dokáží zajistit kondenzací vlhkost ze vzduchu a přitom zachovat nákladně získané teplo v místnosti. Poskytují zdravé vnitřní klima, které chrání váš dům a vše v něm před škodami z vlhkosti.

Příčiny vzniku problému – jak problém vzniká?

V nezrekonstruovaných domech starších ročníků se dostane vlhkost do vzduchu různými netěsnostmi. Stará a špatně izolující okna nebo dveře. Štěrbiny v konstrukcích a chybějící izolace domu. V zimních obdobích je vzduch v bytech teplý, protože se vytápí. Vzduch je tedy schopný pojmout velké množství vlhkosti. Vlhko v bytech způsobuje člověk dýcháním, koupáním, sušením prádla, vařením. Část této vlhkosti se váže na vzduch a začínají se tvořit plísně na zdech a podlahách.

Potenciální nebezpečí a následky zanedbání situace

Zvýšená vlhkost na zdech vede ke vzniku plísní, opadávání omítky a odlepování tapet. To umožňuje vzlínání vody ve stěnách, jimiž prostupuje nežádoucí vlhkost až do vyšších pater. Použitím odvlhčovače pro domácnost lze zamezit přímým škodám na zařízení v domácnostech, ale také ochránit stavební konstrukce, dřevěné konstrukce a zabránit vzniku korozi kovových materiálů.

Prevence a náprava

Chraňte svůj majetek před vlhkostí správným větráním. Dvakrát až třikrát denně otevřete okna a dveře na 10 minut, tak aby vznikl průvan. Odsuňte nábytek od mokrých stěn, tak aby tam mohl proudit teplý vzduch. Dávejte pozor při rozdílném vytápění místností (max. 2 °C rozdíl). Když tato opatření nepomáhají, tvoří se na zdech plísně, opadávají omítky a kondenzuje vlhký vzduch na ochlazených stěnách. Se všemi těmito problémy si určitě víme rady a rádi vám poradíme, jaký způsob odvlhčování je pro vás ten nejvhodnější.

Potřebuji pomoc

Chcete se vlhkosti zbavit rychle a efektivně? Zavolejte nám nebo napište. Rádi Vám poradíme a navrhneme řešení založené na vysoušení a odvlhčování profesionálními přístroji.

Infolinka +420 604 741 737

Doporučené odvlhčovače k pronájmu

Uvedené ceny jsou bez DPH.

Uvedené výkony platí při 30° / 80% r.v.

Aerial AD 420/430 Odvlhčovač Aerial AD 430 30,5 litrů / 24 h 170 Kč 150 Kč 130 Kč
Turboventilátor AirMaxx 2000 Turboventilátor Aerial AirMaxx 2000 2000 až 3600 m3/h 155 Kč 145 Kč 125 Kč
    Cena za pronájem
Typ Výkon do 14 dnů 15 – 21 dnů nad 21 dnů

Doporučené odvlhčovače ke koupi

Momentálně nejsou v nabídce prodeje odvlhčovače, které by řešili tento problém.


Warning: Division by zero in /data/web/virtuals/52555/virtual/www/wp-includes/comment-template.php on line 1420