Odvlhčení sklepa

Máte-li vlhký nebo mokrý sklep, hledejte skutečnou příčinu. Vlhkost, kde se tvoří plísně, neohrožuje totiž jen váš život, ale i životnost celého domu. S pomocí kvalitní vysoušecí a odvlhčovací techniky vám dokážeme rychle vyřešit váš problém, a to bez zásahu do konstrukcí nebo dalších prací s tím spojených.

Popis problému – o co jde

Ve vlhkých objektech a sklepech, kde chybí izolace nebo je narušená, se obvykle vyskytuje zápach a plíseň, někdy přímo na stěnách a podlaze. Naše odvlhčovače zabrání tvorbě plísní, infekcí, virů a zlepší se hygienické prostředí a zdravotní nezávadnost objektu. Vlhké sklepy a jiné nevyužité místnosti lze použitím odvlhčovače přeměnit na pracovní, odpočinkové a jinak využitelné místnosti (dílny, posilovny, vinný sklep atd.).

Příčiny vzniku problému – jak problém vzniká?

Chybějící funkční izolace nebo překročení životnosti izolačních materiálů. Nedostatečný odvod povrchové vody nebo stoupající hladina spodní vody. Nárazové deště či prudce stříkající voda do objektu. Nevětrané místnosti, pod úrovní terénu. Nejčastěji se s tímto problémem potýkáme v létě. Když vnikne teplý vlhký vzduch do studené místnosti (sklepa), vnitřní teplota vzduchu je vyšší než teplota stěn. Voda začne na stěnách kondenzovat a tvořit plísně.

Potenciální nebezpečí a následky zanedbání situace

Všechny tyto nežádoucí situace má na svědomí vzlínání vody ve stěnách, jimiž prostupuje vlhkost i do vyšších pater, což ohrožuje celou stavbu. S vlhkostí se do konstrukcí dostávají vodorozpustné soli z okolní zeminy, které se usazují v odpařovací zóně omítky a zmenšují průměr pórů stavebních materiálů. Čím více se tak děje, tím víc se zvyšuje nasákavost zdiva. Jeho nadměrná vlhkost pak znásobuje celkovou vlhkost vzduchu v místnostech, čímž vznikají plísně a škodlivé mikroorganismy. Stejně působí i vlhkost, která do zdiva proniká třeba i pouze z vnitřního vzduchu a následně kondenzuje na zdech a podlahách.

Prevence a náprava

Jedno z preventivních opatření je v teplých a vlhkých měsících správné větrání. Dvakrát až třikrát denně po dobu maximálně 10 minut udělejte průvan. Otevřete všechny okna a dveře mezi místnostmi. Pouze aby mohl unikat vlhký vzduch ven. Mezi rozdílně vytápěnými místnostmi zavírejte dveře, mimo větrání. Ne vždy, ale toto opatření pomůže.

Jednou z možností, jak začít boj s vlhkem v obytném prostoru je správné větrání a topení. Vždy je třeba mít na paměti, že jen větráním zpravidla neodstraníme samotnou příčinu vzniku vlhka. Navíc často nejsou k větrání vhodné klimatické podmínky, což situaci ztěžuje. Největším zdrojem nadměrné vlhkosti v domácnosti je sušení prádla v bytě a vaření bez digestoře.

My vám nabízíme kondenzační vysoušení, díky kterému dosáhnete rychlého a stejnoměrného vysušení prostoru. Naše odvlhčovače jsou mimořádně úsporné a ekonomické. Pracují na principu tepelného čerpadla se zpětným získáváním tepla, tzn. že při jejich použití se využívá dodatečné volné energie a získané teplo je možné využít k vytápění místnosti.

Jak vysoušení reálně probíhá?

  1. Kontaktujte nás a popište problém. ZDARMA vám navrhneme řešení a cenovou nabídku.
  2. Náš vyškolený pracovník vám do 24 h odvlhčovač dopraví, zapojí, uvede do provozu a seznámí vás se základní péčí o něj. Předností všech našich odvlhčovačů je jejich konstrukční spolehlivost, vysoký odvlhčovací výkon a dostupná cena.
  3. Odvlhčovače pracují na bezúdržbovém principu a jejich obsluha je snadná a nenáročná. Zařízení při vlastním chodu vyžaduje pouze vyprazdňování kondenzační nádržky s vodou. Tam, kde je to možné, svod kondenzátu můžete pohodlně svést hadičkou přímo do odpadu. Podle potřeby je třeba obstarat výměnu filtru.

Neváhejte nás kontaktovat. Nabízíme bezplatné poradenství. Rádi Vám zpracujeme zdarma nezávaznou cenovou nabídku na odstranění vašich problémů s nežádoucí vlhkostí.

Potřebuji pomoc

Chcete se vlhkosti zbavit rychle a efektivně? Zavolejte nám nebo napište. Rádi Vám poradíme a navrhneme řešení založené na vysoušení a odvlhčování profesionálními přístroji.

Infolinka +420 604 741 737

Doporučené odvlhčovače k pronájmu

Uvedené ceny jsou bez DPH.

Uvedené výkony platí při 30° / 80% r.v.

Aerial AD 420/430 Odvlhčovač Aerial AD 430 30,5 litrů / 24 h 170 Kč 150 Kč 130 Kč
Odvlhčovač Aerial AD 550 Odvlhčovač Aerial AD 550 78,0 litrů / 24 h 245 Kč 230 Kč 215 Kč
    Cena za pronájem
Typ Výkon do 14 dnů 15 – 21 dnů nad 21 dnů

Doporučené odvlhčovače ke koupi

Momentálně nejsou v nabídce prodeje odvlhčovače, které by řešili tento problém.


Warning: Division by zero in /data/web/virtuals/52555/virtual/www/wp-includes/comment-template.php on line 1420