Odvlhčení domu, bytu

Vlhký dům je noční můrou mnoha majitelů

V již zabydlených domech se může objevovat vlhkost. Z různých příčin voda napadne zdi, může vzniknout i nepříjemná plíseň, kterou je nutné odstranit.

Mezi problém s odvlhčením domu patří i prosakování vody z nějakého zdroje nebo střechy. Pokud máte starší dům bez izolace nebo jste rekonstruovali dům a máte problém s vlhkostí nebo si jen chcete přečíst možná rizika, čtěte dále.

Příčiny vzniku problému

Rekonstrukce domu

Při rekonstrukci staršího domu, kde chybějí izolace a dají se nová (plastová) okna nebo se zateplí fasáda, vzniká nadměrná vlhkost. Když je pak vzduch v místnosti vhlčí než venku, můžou začít vlhnout zdi a vzniká nepříjemná plíseň.

Starý neizolovaný dům

Vlhkost z půdy vstupuje skrz obvodové zdi do domu. Vlhkost způsobuje vznik plísní a v případě, že se dům nachází ve více podmáčeném terénu, může dojít i k narušení statiky domu.

Prevence a náprava

Nejjednoduší a zároveň velice pravdivou radou je, předcházet možným problémům.

Co dělat, když už problém nastane a je třeba jej řešit?

Svěřte řešení profesionálům. Profesionálové si sice řeknou více peněz za práci, ale zase jsou schopni odvlhčit dům kvalitně a v rychlejším čase než když to svěříte amatérům.

 

Problémy v této kategorii

Potřebuji pomoc

Chcete se vlhkosti zbavit rychle a efektivně? Zavolejte nám nebo napište. Rádi Vám poradíme a navrhneme řešení založené na vysoušení a odvlhčování profesionálními přístroji.

Infolinka +420 604 741 737

Doporučené odvlhčovače k pronájmu

Uvedené ceny jsou bez DPH.

Uvedené výkony platí při 30° / 80% r.v.

Aerial AD 420/430 Odvlhčovač Aerial AD 430 30,5 litrů / 24 h 170 Kč 150 Kč 130 Kč
    Cena za pronájem
Typ Výkon do 14 dnů 15 – 21 dnů nad 21 dnů

Doporučené odvlhčovače ke koupi

Momentálně nejsou v nabídce prodeje odvlhčovače, které by řešili tento problém.


Warning: Division by zero in /data/web/virtuals/52555/virtual/www/wp-includes/comment-template.php on line 1420

Reference

Sousedům prasklo topení a vytopili nám 2 místnosti v bytě. Na internetu jsme našli kontakt na firmu Dry, zavolali jsme jim a ještě ten den k nám přijeli a začali vysoušet zatopené místnosti. Nečekal jsem, že se povede havárii odstranit za 3 dny. Zdi i podlahy byly už po 75 hodinách vysoušení zcela suché. Soused nám uhradil veškeré náklady spojené s havárií. Takže celý problém byl vyřešen za necelý týden.

Pracovníci společnosti Dry jsou opravdoví profesionálové ve svém oboru.

Pavel Hnízdo