Bazénové odvlhčovače

Bazénové odvlhčovače řady AP jsou určeny pro velké, uzavřené prostory s vysokou vlhkostí, jako jsou lázně, bazény a fitness. Odvlhčovače umožňují uživatelům plně automatizovaný a bezúdržbový provoz.

Popis problému – o co jde

Bazénový odvlhčovač snižuje vlhkost vzduchu u vnitřních bazénů. Správně navržený odvlhčovač zamezí vzniku plísní a ochrání stavební konstrukce.

Pro správný výběr bazénového odvlhčovače potřebujeme znát základní parametry bazénové místnosti. Jedním z nich je plocha vodní hladiny (m²) a objem vzduchu (m³) v bazénové místnosti. Dále je potřeba znát teplotu vody a teplotu okolního vzduchu pro správné navrhnutí bazénového odvlhčovače.

Odvlhčovače řady AP pracují na principu kondenzace s úsporou rekuperace tepla. Energie je v tomto případě použita dvakrát, vzduch odvlhčí a zároveň zůstává veškerá energie použitá ve formě tepla v bazénové místnosti. Tento princip výměny zaručuje úsporu energie až o 70 % a proto je obzvláště cenná z ekologického hlediska.

Přístroje jsou nejen energeticky úsporné, ale také snadné na obsluhu a servis. Jsou dodávány připravené k použití a mohou být uvedeny okamžitě do provozu, úsporným připevněním na stěnu nebo postavením na podlahu.

Příčiny vzniku problému – jak problém vzniká?

Bazény vyžadují podstatně vyšší nároky na vhodnou volbu kondenzačního odvlhčovače. Odpařováním z vodní hladiny vzniká v bazénové místnosti trvale vysoká vlhkost. K poškození dochází, když voda kondenzuje na chladnějších površích bazénové místnosti. To vede k tvorbě plísní a korozi materiálů.

Potenciální nebezpečí a následky zanedbání situace

Ve vlhkém prostředí přežívají bacily nejrůznějších infekčních chorob a vznikají plísně. Po delším čase vzniknou ošklivé vlhké skvrny spolu s plísněmi a domácími roztoči. Nenávratné změny na stavebních konstrukcích a škody na majetku. Cílem je vytvořit příjemnou atmosféru uživateli bazénu, ochranu stavebních materiálů a konstrukce před vlhkostí.

Prevence a náprava

Pro správné fungování bazénového odvlhčovače je potřeba, aby voda v bazénu byla o 2°C chladnější, než okolní vzduch v bazénové místnosti (tzn. např. teplota vody 24 °C a teplota vzduchu 26°C).

Pro zamezení odpařování vody a snížení nákladů na odvlhčení bazénu i na celkový provoz vnitřního bazénu je velmi vhodné zakrýt hladinu vodní plochy. Vodní plochu můžete zakrýt solární plachtou, nebo krycí plachtou. Nejefektivnější způsob zakrytí bazénové hladiny je při použití bazénové rolety.

Bez zakrytí vodní plochy dochází odpařováním k úbytku vody a k tepelným ztrátám.

Potřebuji pomoc

Chcete se vlhkosti zbavit rychle a efektivně? Zavolejte nám nebo napište. Rádi Vám poradíme a navrhneme řešení založené na vysoušení a odvlhčování profesionálními přístroji.

Infolinka +420 604 741 737

Doporučené odvlhčovače k pronájmu

Momentálně nejsou v nabídce pronájmu odvlhčovače, které by řešili tento problém.

Doporučené odvlhčovače ke koupi

Momentálně nejsou v nabídce prodeje odvlhčovače, které by řešili tento problém.


Warning: Division by zero in /data/web/virtuals/52555/virtual/www/wp-includes/comment-template.php on line 1420